Madeira Jaunajā gadā

Madeira Jaunajā gadā ar Orca Praia 3* viesnīcu

Madeirā Ziemassvētkus un Jauno gadu sāk gaidīt jau no decembra pašām pirmajām dienām. Svētku gaidīšana ietver ne tikai krāšņi izdekorētas Funšalas un citu Madeiras pilsētu ielas, bet arī virkni dažādu pasākumu, kas mēneša laikā notiek baznīcās, ielās un laukumos un kuros plaši tiek atspoguļota salas etnogrāfija, kultūra, māksla un reliģiskā piederība.

Svētku kulminācija ir Jaungada nakts, kad dažādās Funšalas vietās notiek svētku salūts – lielākais salūts pasaulē. 2006. gadā tas iekļauts Ginesa rekordu grāmatā ar atoņu minūšu ilgu krāšņu un dažādu uguņošanu, kas pulcina tūristus no visas pasaules

Ziedu sala, Atlantijas pērle... kā tikai nedēvē 56 km garo un 20 km plato Portugālei piederošo salu Atlantijas okeānā, kas atrodas ap 1000 km uz dienvidrietumiem no Eiropas kontinenta krastiem un apmēram 600 km attālumā no Marokas.

Madeira ir galvenā sala arhipelāgā, kura sastāvā ietilpst arī Portu Santu – civilizācijas mazāk skarta un slavena ar mirdzoši baltām pludmalēm, kā arī neapdzīvotās Dezertas. Sala atrodas ap 500 m virs jūras līmeņa un klāta kalniem. Augstākā virsotne Piku Ruivu sasniedz 1862 metru augstumu. Madeirā atrodas Eiropas augstākā un pasaulē otrā augstākā jūras klints Kabu Žirau (580m). Madeiru, kas ir viens no diviem Portugāles Autonomajiem apgabaliem, par savām mājām sauc vairāk nekā 267 tūkstoši salinieku. Taču tie apmēram divi miljoni tūristu, kas katru gadu viesojas salā visvairāk apbrīno subtropu klimata mūžīgajā vasarā plaukstošos ziedus, pasakainās ainavas ar skarbajām klintīm un šaurajām ielejām, čaklo rokdarbnieču darinātās mežģines un izšuvumus, kā arī Jaungada uguņošanu, kas kā varenākā pasaulē ir iekļauta Ginesa rekordu grāmatā.

Funšala

Salas galvaspilsēta ar Portugālei tipiskām sarkanu dakstiņu klātām, balti krāsotām mājām, baltu un melnu flīžu zīmējumiem bruģētiem laukumiem, šaurām šķērsielām, muzejiem, veikaliem, kafejnīcām, plašo promenādi gar Atlantijas okeāna krastu un ostu ar mirdzoši baltām jahtām un milzīgiem okeāna laineriem. Pilsētas centru veido Municipālais laukums, ko ietver gadsimtiem seni nami, pilsētas Domes ēku ieskaitot. Šeit atrodas arī 17. gs. būvētā baznīca Igreja do Colegio. Netālu atrodas Se katedrāle, bet ejot uz austrumiem Vecpilsēta ar tirgu un Sao Tiago fortu. Uz rietumiem no Municipālā laukuma atrodas tūristiem domātie viesnīcu kompleksi.

Funšalas centrālais tirgus ir apskates vērts, jo šeit tiek pārdota visdažādākā lauksaimniecības produkcija, kas izaudzēta uz nelielām kalnu terasēm, izmantojot roku darbu ( pagaršojiet mazos, saldos Madeiras banānus!), svaigas, rītausmā noķertas zivis un slavenie salas ziedi – protejas, strelīcijas, baltās kallas, kas aug ceļmalās kā nezāles.

Camara do Lobos

Mazs zvejnieku ciematiņš 4 km uz rietumiem no Funšalas. Slavens kļuvis pēc 1949. gada, kad šeit dažus mēnešus pavadīja Vinstons Čerčils, praktizējoties ostas un apkārtējo ainavu gleznošanā. Vēl mazliet uz rietumiem atrodas jau pieminētā Cabu Žirau jūras klints. Netālu izvietojusies melnām smiltīm klātā Ribeiras Bravas pludmale.

Monte

Ciemats, kas atrodas 550 m augstumā, kalnos, kas ietver Funšalu. Nokļūt tur var ar vietējo autobusu vai gaisa tramvaju. Šeit ir apskatāmi daži ainavu dārzi un Madeiras galvenā baznīca Nossa Senhora do Monte. Taču lielākais piedzīvojums ir nokļūt atpakaļ Funšalā pa šauru, 2 km garu ceļu, izmantojot vietējo transporta līdzekli – kamaniņu līdzinieci, kuru no kalna lejup pavada baltās biksēs tērpti „vadītāji”.

Botāniskais dārzs

Īsta paradīze visiem puķu mīļiem! Izvietojies 4 km virs Funšalas centra senas muižas teritorijā. Atklāts 1960.gadā, savā kolekcijā ietver ap 2000 augu un puķu – gan Madeirai tipiskās gan no visas pasaules atvestās. Orhidejas, acālijas, palmas, kaktusi viss lekni aug un reibinoši smaržo Madeiras bagātajā augsnē un maigajā klimatā. Botāniskajā dārzā atrodas arī neliels Dabas vēstures muzejs ar minerālu, fosiliju, izbāztu putnu un dzīvnieku kolekcijām, ka arī Putnu parks ( Louro Bird Park) ar plašu visretāko un skaistāko putnu kolekciju no visiem zemeslodes nostūriem. Pavisam netālu no Botāniskā dārza atrodas arī īpašs Orhideju dārzs, kur dažās siltumnīcās var vērot bagātīgu šo glezno augu kolekciju. Pasakains iespaids un dažas no tām arī smaržo...

Pārgājieni gar levadām

Levadas ir kanāli, pa kuriem sākot no 16. gadsimta, ūdens no nokrišņiem bagātajiem salas ziemeļrietumiem tika piegādāts uz sauso salas dienvidaustrumu galu. Ūdens kanālu sistēma, kas caurvij visu salu (2170 km) cauri kalnos izcirstiem tuneļiem, šķērsojot skarbas klintis vai mākoņu klātas ielejas, veido vienu no galvenajām tūristu izpriecām – veselu tīklu pastaigu taku.

Portu Santu

Visiem pludmales mīļiem jādodas divu stundu braucienā ar kuģīti uz blakus esošo Portu Santu salu, kuras zeltainā, 9 km garā, Atlantijas okeāna pludmale ir Portugāles pludmaļu Top 1. Vila Baleira ir vienīgā šīs salas pilsēta, bet tajā atrodams viss tūristiem nepieciešamais.

Madeiras pludmales

Tā, kā Madeiras sala atrodas augstu virs jūras līmeņa, tajā praktiski nav dabisku pludmaļu. Pareizāk sakot, tādas ir pārsvarā salas dienvidrietumos, bet lielākoties klātas ar oļiem vai grūti pieejamās vietās. Vienīgā pludmale Madeiras salā, kas klāta ar mums ierastajām zeltainajām smiltīm, ir Kaļeta ( Calheta). Taču šīs smiltis ir importētas no Marokas un Portugāles kontinentālās daļas. Praia Formosa – pludmale, kas izveidota galvaspilsētā Funšalā. Maz smilšu, daudz oļu. No senseniem laikiem veldzei vietējie iedzīvotāji izmantoja arī plūdmaiņas baseinus -īpašus dabas veidotus iedobumus piekrastes klintīs, kuros okeāna ūdens ieplūst paisuma laikā kopā ar visu tajā mītošo dzīvo radību – aļģēm, gliemežiem, jūras zvaigznēm un neuzmanīgām zivtiņām.

Gastronomija

Nevar nepieminēt salu gastronomiskās izpriecas – ar zivīm un gaļu, kas marinētas Madeiras vīnā un grilētas lauru koku malkas dūmos. Stiprinātais vīns, kas nes salas vārdu jau no 16. gadsimta, der visām gaumēm – to iespējams nobaudīt gan saldu, gan sausu. Vietējo medus kūku skaitās nepieklājīgi griezt ar nazi – to jālauž ar rokām. Un vēlreiz – atcerieties mazos, saldos banāniņus!

Viesnīca:

Hotel Orca Praia 3*

Hotel Orca Praia 3* atrodas minūtes gājiena attālumā no pludmales, uz klints Atlantijas okeāna krastā, apm. 2 km attālumā no zvejnieku ciemata Camara dos Lobos un 6km attālumā no Funšalas pilsētas centra. Plašajās istabās pieejams viss nepieciešamais viesu pilnvērtīgai atpūtai – TV, privāts balkons, fēns, kā arī seifs un minibārs par papildus samaksu. Brokastu bufete un vakariņas tiek piedāvātas restorānā, bet dzērieni bārā.

Viesnīcai ir dārzs un āra baseins ar sauļošanās terasi, kā arī spa centrs un spēļu istaba ar biljarda un tenisa galdiem. Viesnīcā var noīrēt velosipēdu kā arī līdzās tai bez papildus maksas atstāt automašīnu.

Ekskursiju programma:

Funšala, Pico dos Barcelos un Monte

29.12.2018 10:00 no lidostas

Cena: 65 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas biļete botāniskajā dārzā un pusdienas

Ekskursijas laikā apskatīsim Zemnieku tirgu ar milzīgu vietējo dārzeņu, augļu un svaigi ķertu zivju bagātību. Dosimies arī uz Botānisko dārzu, kas lepojās ar plašu koku, krūmu un ziedu kolekciju. Ekskursijas turpinājumā dosimies uz nelielo ciematiņu Monte, kas atrodas kalnos, kuri ieskauj Funšalu un kas pazīstama ar unikālo vietējo transporta līdzekli – Tobbogan – kas līdzīgs ragavām. Apskatīsim draudzes baznīcu un vietējos publiskos dārzus. Pēc tam dosimies uz Pico dos Barcelos – skatu laukumu, no kura paveras brīnišķīga ainava pār Funšalu.

Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

Ekskursija uz Portu Moniž

30.12.2018 09:00 no viesnīcas

Cena: 65 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas

Ekskursijas sākumā apstāsimies dažos interesantos skatu punktos, piem. Piku da Torre, no kurienes paveras lielisks skats pāri Kamara de Lobuš – mazam zvejnieku ciematam, kas pazīstams arī kā Sera Vinstona Čercila ciemats. Apstāsimies arī pie Kabu Žirau – otrās augstākās jūras klints pasaulē. Nākamā pieturas vieta būs Ribeirā Bravā – jaukā ciematā salas dienvidrietumos, lai apmeklētu nelielu brīnišķīgu baznīcu. Ceļš turpināsies uz Enkumeadas kalnu pāreju, lai iemūžinātu plašos skatus pāri salas dienvidiem un ziemeļiem. Sao Vicentē – municipalitātē salas ziemeļos – nonāksim, braucot garām dažiem skaistiem ūdenskritumiem. Šeit apskatīsim nelielu ciematu Portu Moniž, kas liekas no kalniem ieripojis jūrā un slavens ar saviem dabiskajiem peldbaseiniem. Funšalā atgriezīsimies šķērsojot vienīgo salas plato – Paul da Serra.

Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

Ekskursija uz Santanu un Mačiku

31.12.2018 09:00 no viesnīcas

Cena: 65 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas

Pilnas dienas ekskursijas laikā apmeklēsim salas ziemeļu ciematus Santanu, kuras akmens māju trīsstūrainie jumti klāti ar Madeirai raksturīgo jumta klājumu – niedrēm un Mačiku – pirmo vietu, kur salā ieradās portugāļu jūrasbraucēji. Apkārt ciematiem salas ziemeļos plešas lauru koku meži, kas iekļauti UNESCO pasaules vērtīgāko dabas objektu sarakstā.

Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

Ekskursija pa levadām

01.01.2019 14:00 no viesnīcas

Cena: 30 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi

Šī pus dienas ekskursija tiks veltīta pastaigai gar Serras do Faial levadu – irrigācijas kanālu jeb akveduktu, kas ir vairāk nekā 100 gadus vecs. Mūsu ceļš sāksies Paradīzes ielejā un noslēgsies Ročau. Pa ceļam vērosim koptas kalnu terases un brīnišķīgus dārzus, kā arī plašus skatus pāri Kamačas ciematam. Pastaigas ilgums apm. 2,5 stundas, bet tās garums apm. 5.5 km.

Ekskursijas ilgums ~ 4 stundas

Dienvidrietumu krasta ekskursija

02.01.2019 09:00 no viesnīcas

Cena: 65 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Lauksaimnieciskās izglītošanas saimniecībā un pusdienas 

Pirmā mūsu pieturas vieta būs mazpilsēta Ponta du Sol, kuras nosaukums cēlies no klints škautnes, kas iestiepjas okeānā un atstaro saules starus. Nākamajā pieturas punktā Madalena du Mar, būs iespēja apskatīt banānu plantāciju. Tālāk sekos Prazers, kur apmeklēsim Lauksaimnieciskās izglītošanas saimniecību ar tās garšvielu dārziem, tīrumiem un eksotisko dzīvnieku daudzveidību.  Salas tālākajā rietumu punktā Ponta du Pargu apstāsimies aplūkot bāku un pasakainu panorāmu uz zvejnieku ciematiem Žardim du Mar un Paul du Mar, kas paveras skatienam no šīs vietas.  Mūsu pēdējais pieturas punkts ir Kaļetas municipalitāte, kur būs iespēja aplūkot cukurniedru dzirnavas.

Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

 Papildu info:

Jūlija Brjuhanova
Tālrunis: +371 6727 0470
M. tālr.: +371 2001 7199
jb@irbe.lv
Fotogrāfijām ir informatīvs raksturs. 

 

 

 

 

Madeira Jaunajā gadā
Pieraksties jaunumiem!

Pieraksties jaunumiem!

Pieraksties, lai pirmais uzzinātu jaunākos piedāvājumus no IRBE TRAVEL!


Privātuma politika