Zanzibāra

Zanzibāra Valsts svētkos

Tiešais reiss no Rīgas - 899 EUR (lidojums, lidostu nodokļi, bagāža un uzkodas) 

18.11.2017: Rīga 05:45 17:30 Zanzibāra 

24.11.2017: Zanzibāra 16:10 02:20 Rīga 

 Zanzibāra ir daļēji autonoma Tanzānijas daļa Āfrikas Austrumos. Tā sastāv no Zanzibāras arhipelāga, kas atrodas Indijas okeānā, 25–50 km no Tanzānijas krasta līnijas un veidojas no daudzām mazām salām un divām lielākām – Unguja (galvenā sala, kas neoficiāli tiek dēvēta par Zanzibāru) un Pemba. Galvaspilsēta ir Zanzibāra – tā atrodas Ungujas salā. Tās vēsturiskais centrs un Akmens pilsēta ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Komplektā ar 3+* viesnīcu Paradise Beach Resort divvietīgā istabā - 1399 EUR un ar 4* viesnīcu Ocean Paradise Resort & SPA divvietīgā istabā - 1569 EUR (vīza, transfers, sešas naktis, brokastis un vakariņas, grupas vadītājs). 

Ekskursiju programmas pēc izvēles:

Akmens pilsēta un Mangapvani alas

19.novembris 

09:00 no viesnīcas. Ekskursijas pirmajā daļā iepazīsimies ar Zanzibāras galvaspilsētas Stone Town (Akmens pilsēta) būtiskākajiem tūristu apskates objektiem - Vergu tirgu, Anglikāņu katedrāli, Brīnumu māju, veco Arābu fortu un Ambulanci. Pēc pusdienām dosimies uz Mangapvani, kas tulkojumā nozīmē Arābu krasts un atrodas apmēram 20 km attālumā uz ziemeļiem no Zanzibāras galvaspilsētas. Apmeklēsim Koraļļu alu, kas atrodas dziļi koraļļsārtās klintīs. Ekskursijas ilgums ~ 7,5 stundas.

Cena: 99 €

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, bufetes tipa pusdienas, ieejas maksa Vergu tirgū, Arābu fortā un Anglikāņu katedrālē.  
 

Delfīni un Džozani parks 

20. novembris

06:30 no viesnīcas ar autobusu dosimies uz Kizimkazi, kas atrodas salas dienvidu piekratē un kas pazīstama kā delfīnu vērošanas vieta. Te mājo daudz pudeļdeguna un vērpējdelfīni, tropiskās zivis un atrodas brīnišķīgi koraļļu rifi. Pludmalē tiks dota īsa drošības instrukcija un tad ar kuģi dosimies Indijas okeānā meklēt delfīnu baru. Kaut arī šajā piekrastē delfīnu ir daudz, nav simtprocentīgas garantijas tos redzēt. Pat ja delfīnus nesatiksim, divas stundas varēs izbaudīt kuģošanu okeāna ūdeņos, bet drosminieki varēs snorkelēt līdzās koraļu rifam. Pēc atgriešanās krastā, varēs peldēties piekrastes seklajos ūdeņos un nobaudīt pusdienas. 

 Ekskursijas otrajā daļā apmeklēsim Džozani dabas parku, kas ir mājas virknei endēmisko augu un dzīvnieku, tai skaitā Zanzibāras sarkanajam kolobusa pērtiķim. Džozani mežs lepojas ar tādu bioloģisko daudzveidību un satriecošām ainavām, ka pašlaik tiek apsvērta iespēja to iekļaut UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. 

Cena: 99 € 

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa Džozani parkā un Menajas līča saglabāšanas nodeva


Garšvielu un vietējās kultūras tūre 21. novembris 

09:00 izbraukšana no viesnīcas. Sensenos laikos Zanzibāra bija pazīstama kā Garšvielu sala, kas uz visu pasauli eksportēja krustnagliņas, vanilīnu, muskatriekstus un kardamonu. Garšvielas te bija atvestas no Āzijas un Dienvidamerikas. Mūsdienās garšvielu plantācijas vairāk domātas tūristu apmeklējumiem un ir kļuvušas par pašiem populārākajiem ekskursiju galamērķiem salā. Gida pavadībā apskatīsim, pasmaržosim un pagaršosim dažādas garšvielas un tropiskos augļus, kā arī uzzināsim par to pielietojumu kulinārijā, ārstniecībā un skaistumkopšanā. Būs iespēja pagaršot vietējos ēdienus, sezonas augļus un zāļu tējas. Ekskursijas otrajā daļā pievērsīsimies vietējās kultūras izpētei, kuras satāvdaļas ir dziesmas, dejas, vizuālā māksla, spēles, kulinārija, utt. Vietējā ciematā varēs iejusties iedzīvotāju ikdienā, vērojot kā sievietes pin grozus, maļ prosas putraimus un gatavo tradicionālo ēdienu, redzēt ka tiek veidoti hennas zīmējumi, kas klāj lielākās daļas salas iedzīvotāju ķermeņus, kā veido tradicionālās frizūras. Redzēsim, kā mazi zēni vij virves vai veikli rāpjas palmā, lai zemē nomestu kokosriekstu atsvaidzinošam dzērienam. 

Varēs vērot, kā ciemata vīrieši no palmu zariem veido pinumus, lai apjumtu mājas vai spēlē Bao – savu iemīļoto spēli. 

Vēl apskatīsim maniokas un banānu plantācijas kā arī nogaršosim gatavos augļus. 
(Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas) 

Cena: 99 € 

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa garšvielu plantācijā 

 Pludmales atpūta Niange un Cietuma salās 22. novembris

09:00 izbraukšana no viesnīcas. Dienas pirmajā pusē kāpsim uz tradicionālā salinieku kuģīša klāja un dosimies uz civilizācijas neskartiem smilšu sēkļiem okeānā, kas atrodas apmēram stundas brauciena attālumā no Zanzibāras galvaspilsētas. Šet varēs peldēties un nirt, lai izpētītu brīnumaino zemūdens pasauli ar zivīm un koraļļiem. Tepat pludmalē tiks klāti pusdienu galdi un talantīgi pavāri sagatavos mums jūras velšu maltīti svaigā gaisā. Pēc pusdienām vēl nedaudz atpūtas un tad kuģosim uz Cietuma salu. 

Cietuma sala savu nosaukumu ieguva no cietuma, kas uz tās tika uzbūvēts, bet nekad tā arī netika izmantots. Vienīgi arābi savulaik salā izmitināja savus sacēlušos vergus. Pašlaik te atrodas cietuma drupas, viesnīca un milzīgs bruņurupuču rezervāts. Gigantiskie bruņurupuči, kas, domājams, atpeldējuši no Komoru vai Seišeļu salām ir sasnieguši cienījamu vecumu un uz savām kaula plākšņu mugurām spēj lēnītēm pavizināt arī mazus bērnus. 
( Ekskursijas ilgums ~ 7,5 stundas) 

Cena: 99 € 

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, jūras velšu pusdienas pludmalē (bezalkoholiskie dzērieni un vietējais alus iekļauts)   

Ziemeļu krasts, Nungvi ciemats un saulrieta kruīzs

23. novembris 

10:00 no viesnīcas. Zanzibāras ziemeļu piekraste ir vieta, kur tiek būvēti piekrastes ūdeņos izmantojamie, tradicionālie kuģi. 
Pa ceļam uz Nungvi ciematu brauksim garām zivju tirgiem, kur notiek svaigi noķerto lomu izsole. Apstāsimies arī pie jau sabrukušas portugāļu apmetnes drupam, kur mums vietējais gids pastāstīs apmetnes un portugāļu iekarojumu vēsturi. Vēl apmeklēsim vietējo kuģubūvētavu un tālāk dosimies uz Nunvgi ciemata bruņurupuču rezervātu un akvāriju. 
Gida pavadībā izstaigāsim Nungvi ciematu un dosimies uz liedagu, kur tiks dots brīvs laiks peldei un saules vannām. 
Vakarpusē kāpsim uz vietējā kuģīša, lai izbrauktu selgā vērot, kā saule lēnām grimst Indijas okeānā, mainot debesis uz sārtām, zeltainām un melnām, kas ir milzīgu zvaigžņu pilnas. 
( Ekskursijas ilgums ~ 8,5 stundas) 

Cena: 125 € 

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas, dzērieni uz kuģa (bezalkoholiskie dzērieni un vietējais alus) 

 

Papildu info:

Jūlija Brjuhanova

Tālrunis: +371 6727 0470

M. tālr.: +371 2001 7199

jb@irbe.lv

Fotogrāfijām ir informatīvs raksturs.  

Zanzibāra
Pieraksties jaunumiem!

Pieraksties jaunumiem!

Pieraksties, lai pirmais uzzinātu jaunākos piedāvājumus no IRBE TRAVEL!